VOIP

VoIP  چیست؟

VoIP  چیست؟

به زبان ساده سیستم VoIP یک سرویس تلفنی است که بر روی بستر اینترنت ارائه می شود. در حقیقت فرآیند انتقال صدا به جای استفاده از خطوط تلفن مسی مخابراتی از طریق ارتباط با اینترنت برقرار می شود.

البته بزرگ ترین نکته سیستم VoIP این است که تمامی قابلیت هایی که در این سیستم وجود دارد به صورت نرم افزاری ارائه می شود و بر خلاف سیستم های سانترال پاناسونیک، محدود به سخت افزار نخواهید بود.


چرا کسب و کارهای کوچک و متوسط هم به سرویس VoIP نیاز دارند؟

استفاده یا ارتقا به سیستم تلفنی VoIP تنها یک تغییر فنی در کسب و کار شما نیست بلکه یک تصمیم گیری و حرکت تجاری هوشمندانه است. چرا؟

چرا کسب و کارهای کوچک و متوسط هم به سرویس VoIP نیاز دارند؟

صرفه جویی در هزینه
هزینه های نگهداری و استفاده از سیستم های خط تلفن سنتی معمولا بالاتر هستند و نسبت سرویس VoIP اغلب امکانات کمتری ارائه می کنند و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های کسب و کار خواهند شد.


انعطاف پذیری بالا
همانطور که تجارت و کسب وکار شما رشد می کند، سیستم VoIP شما نیز رشد می کند بدون این که نیازی به تغییرات در آن داشته باشید.


امکانات و ویژگی‌های پیشرفته
ارتباط با سرویس ایمیل، صندوق پیام صوتی، و امکان برقراری کنفرانس ویدیویی، ضبط تماس ها،
مدیریت پیشرفته تماس ها و ... مواردی هستند که تعاملات کسب و کار شما با مشتریان را بهبود خواهد داد.


همیشه در دسترس

از آنجایی که در سیستم VoIP دیگر به یک خط فیزیکی متصل نیستید، میتوانید در موبایل یا لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود یک شماره داخلی مختص به خودتان داشته باشید. و این به آن معناست که اگر برای کاری سفر می‌کنید یا خارج از دفتر کار می‌کنید، بدون در نظر گرفتن مکان، می‌توانید همچنان پاسخگو باشید و شماره داخلی شما همیشه در دسترس خواهد بود. کافیست به اینترنت متصل باشید.


کاهش قابل توجه هزینه ها

در سیستم های VoIP هزینه های راه اندازی، نگهداری و ارتقا قابل مقایسه با سیستم های سانترال فعلی نیستند.

از آنجایی که سیستم VoIP به صورت نرم افزاری ارائه می شود، گسترش و ارتقا آن مانند افزایش تعداد داخلی یا تلفن ها یا اپراتورها به سادگی انجام خواهد شد و بر خلاف سیستم سانترال فعلی نیاز به تعویض دستگاه سانترال یا تغییرات آن نخواهید داشت.

عدم نیاز به کابل کشی

عدم نیاز به کابل کشی

در سیستم VoIP بر خلاف سیستم سانترال های فعلی نیازی به کابل کشی مجدد ندارید و از همان زیرساخت کابلی موجود شبکه در محیط کار خود میتوانید استفاده کنید. حتی می توانید بدون کابل کشی و با استفاده از تلفن های وایرلس از ارتباط صوتی با کیفیت لذت ببرید.


هر کامپیوتر یک گوشی تلفن


هر کامپیوتر یک گوشی تلفن

تا زمانی که به اینترنت متصل هستید با نصب نرم افزار اختصاصی بر روی موبایل یا کامپیوتر خود و ثبت یک شماره داخلی بر روی آن، تمام قابلیت های یک سیستم تلفن در اختیار شما خواهد بود و به گوشی تلفن فیزیکی نیاز نخواهید داشت.


مکانی برای کمپین های تبلیغاتی شما

مکانی برای کمپین های تبلیغاتی شما

با استفاده از تنظیمات پیشرفته IVR و مدیریت صف تماس ها، سیستم تلفن خود را به مکانی برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار سازمان خود تبدیل کنید.

زمانی که مخاطبین شما در حال انتظار برای برقراری ارتباط با تیم شما هستند، بهترین زمان برای شنیده شدن آخرین اخبار و اطلاعات، محصولات و پروموشن های شما خواهد بود.


مدیریت پیشرفته انتقال و صف تماس


مدیریت پیشرفته انتقال و صف تماس

با الگوریتم های اختصاصی می توانید نحوه پاسخگویی تیم خود را به طور کامل مدیریت کنید. به عنوان مثال می توان تماس های ورودی را به افرادی متصل کرد که تماس های کمتری را پاسخ داده اند یا یک داخلی به صورت رندوم انتخاب شده و تماس به آن منتقل شود.


عدم وجود محدودیت های مکانی و جغرافیایی

بدون نیاز به تغییرات می توانید گوشی های تلفن خود را در محیط کار جا به جا کنید و تا زمانی که به اینترنت متصل هستید هیچ گونه محدودیتی در ارتباط تماس با شهر یا کشور نخواهید داشت.

ارتباط موثر با اعضای تیم

ارتباط موثر با اعضای تیم

از آنجایی که ارتباط تلفن بر روی اینترنت وجود دارد میتوانید داخلی های متعددی برای پرسنل یا تیم خود در سیستم تعریف کنید که لزوما در محل کار شما حضور ندارند و دور کار هستند. مثلا با شماره گیری یک داخلی با شخصی یا شعبه ای از شرکت در شهر دیگر ارتباط برقرار می شود.

فعال کردن قابلیت جدید با چند کلیک

فعال کردن قابلیت جدید با چند کلیک

هر گونه امکانات و ویژگی جدید و قابل توجه که از یک سیستم تلفن نیاز دارید با چند کلیک فعال شده و بر خلاف سیستم های سانترال فعلی نیاز به تعویض یا تغییرات در سخت افزار وجود نخواهد داشت.

تعریف داخلی بدون محدودیت

ضبط مکالمه ها

کیفیت صدای HD

تنظیمات پیشرفته انتقال مکالمه به علت مشغول بودن یا عدم پاسخ گویی

صندوق پیام صوتی

زمانبندی پیشرفته پاسخ گویی

امکان دریافت فکس بدون نیاز به دستگاه فکس
کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.