فهرست عینک های واقعیت افزوده در حال پر شدن است و TCL آخرین رقیب برای پرتاب کلاه خود به رینگ است. NXTWEAR S در دنیای واقعی چگونه است؟

پس از بررسی عینک ناامید کننده XReal Air، تصور یک جفت عینک واقعیت افزوده دیگر مثبت نبود. حتی از آنجایی که به نظر می رسد آنها در حال جلب توجه هستند، نحوه عملکرد این عینک چیزی نیست که بخواهیم دوباره به آن بپردازیم.

هنگامی که TCL در مورد NXTWear S صحبت کرد، تردید وجود داشت. آیا واقعاً می‌خواستیم در مقابل دو صفحه نمایش OLED که به سختی می‌توانستیم آن‌ها را تشخیص دهیم، بنشینیم؟

ما ابتدا در چشمان خود فرو رفتیم تا متوجه شویم.

طراحی

TCL NXTWear S دارای کیفیت ممتازی است و پلاستیک مشکی براق به ترکیب دستگاه در حالت عادی کمک می کند. مانند XReal Air، لبه آن ضخیم است زیرا این فناوری در اینجا قرار گرفته است، اما هرگز احساس نمی‌کنید که بر روی سرتان سنگینی کند.

ما هنوز مجذوب طراحی کلی هستیم که چگونه TCL - و XReal - طرح را طراحی کرده اند. عملکرد آن مانند یک پریسکوپ است، با دو صفحه که به سمت پایین و در یک تصویر بزرگ منعکس شده است. این دستگاه در اجرای خود بی عیب و نقص است، به طوری که دستگاه هرگز واقعاً در مدت زمان طولانی داغ نمی شود.

در حالی که کمی بعد وارد کانکتور می شویم، آنقدر که ما می خواهیم یکپارچه نیست. این دارای یک اتصال مغناطیسی به USB-C است و در عین اینکه محکم است، می تواند به راحتی در هنگام ضربه شل شود.


ما در حال حاضر در حال آموزش یک توله سگ هستیم و هنگامی که این پر انرژی به سمت ما پرید، عینک بلافاصله در حین بررسی قطع می شود. آهنربا به هیچ وجه ضعیف نیست، اما یک کشش به اندازه کافی بزرگ می تواند زمان بازی شما را خراب کند.

همچنین وقتی سایه ها قطع می شوند، نمی توانیم به این عینک ها بخندیم. این‌ها با آهن‌ربا نیز متصل می‌شوند، اما به اندازه‌ای سبک هستند که ما هرگز مشکلی واقعی در کاهش آنها مشاهده نکردیم.

در زیر، این دو روکش تخم مرغی شکل برای پنل های OLED وجود دارد که بسیار عجیب به نظر می رسند. این باعث شد که ما هرگز نخواهیم از آنها بدون سایه استفاده کنیم، زیرا می ترسیم حتی مضحک تر به نظر برسیم.امکانات

با بازگشت به کابل، مطمئن نیستیم که تصمیم پشت کابل USB-C با استفاده از یک کانکتور اختصاصی چه بوده است. نکته ای که در مورد عینک XReal وجود داشت این بود که اگر کابل USB-C با قابلیت پورت نمایشگر داشتید، حتی پس از گم شدن کابل موجود، می توانید به استفاده از دستگاه ادامه دهید.


در اینجا، TCL قابلیت استفاده محدودی به نام سود فرضی دارد. آهنربای کابل در حال حاضر به اندازه کافی شل شده است، و ترس اضافه از شکستن آن، هنگام استفاده از NXTWear S ما را به طور مداوم عصبی می کند.

ما مطمئن هستیم که اگر خراب شود TCL جایگزینی ارائه می دهد. با این حال، این نگران کننده است که هیچ مدرکی مبنی بر خرید یدکی در هیچ کجای وب سایت آنها وجود ندارد.


سازگاری دستگاه

با وجود همه این‌ها، TCL NXTWear S هنوز مشکلات زیادی را دارد که سایر رقبا انجام می‌دهند. این با بسیاری از چیزها سازگار است، اما هنوز هم فقط یک دستگاه پلاگین و بازی نیست. در دستگاه‌های macOS و Windows، مشکلی برای اتصال عینک وجود نداشت.

در iPhone 14 Pro و Google Pixel 6A، مجبور شدیم از هابی استفاده کنیم که TCL آن را جداگانه می‌فروشد. در حالی که هاب واقعاً فوق العاده است، واقعاً این را بهتر نمی کند که یک مرحله دیگر و چیز دیگری برای خرید وجود داشته باشد.با استفاده از TCL NXTWear S

با وجود منفی بودن، وقتی عینک را گذاشتیم و شروع به بازی یا استفاده از آن کردیم، ترس هایمان از بین رفت.

بزرگترین مشکل ما با مشخصات XReal Air این بود که نمی توانستیم با دقت ببینیم. هیچ چرخ فوکوس یا راهی برای حرکت دادن تصویر پس از نمایش در حالت نمایش خارجی وجود ندارد.

همین امر در مورد TCL NXTWear S نیز صدق می کند، اما تفاوت این است که تصویر بسیار نزدیکتر به چشم است. با بازی Fallout New Vegas و Dave the Diver در Ayaneo 2S، هرگز مانع از عینک نشدیم.

در واقع، این یک راه کاملاً راحت برای بازی در حالی بود که تلویزیون با برنامه های واقعی سرگرم شده بود. ما می‌توانستیم خروج کاپیتان لی از زیر عرشه را بشنویم و تا حدی ببینیم در حالی که وانمود می‌کردیم روی فرستادن غول‌ها به ماه تمرکز می‌کنیم.


صدا و روشنایی

این امر با صدای نسبتا خوب امکان پذیر شده است. روی گوش بیرونی می‌نشیند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها واقعاً در معرض دید عموم قرار نمی‌گیرد. با وجود نداشتن پوشش، می‌توانید خود را در یک بازی از دست بدهید، زیرا مغزتان با روش جایگزین ارسال صوتی سازگار می‌شود.

با این حال، روشنایی دستگاه هنوز در نور مستقیم خورشید کم رنگ است. حتی با وجود سایه‌های روشن، پنل‌های OLED هرگز به اندازه‌ای روشن نمی‌شوند که واقعاً از مادر طبیعت عبور کنند، حتی با سایه‌های متصل.

با این حال، در شرایط اولیه، استفاده از عینک لذت مطلق است. فیلم‌ها، بازی‌ها و حتی استفاده کلی از دستگاه متصل، طبیعی است، حتی با وجود صفحه نمایش عظیم 1080p که در دید مستقیم شما شناور است.

نرم افزار TCL NXTWear S

در انحصار ویندوز، واقعیت افزوده سخت افزار شروع به ظاهر شدن می کند. اگرچه از نظر فنی واقعیت افزوده نیست، زیرا به طور فعال با محیط در هیچ ظرفیتی تعامل ندارد. این هنوز یک تصویر آینه ای از یک تصویر صاف است.

این به شما امکان می دهد از چندین صفحه نمایش و طرح بندی استفاده کنید، اما ما آن را مفید نمی دانیم. در واقع، در سخت‌افزاری که بیشتر از دستگاه استفاده می‌کنیم، یا در دسترس نیست یا بر عملکرد تأثیر می‌گذارد.

TCL این یکی از بزرگترین تلاش های تبلیغاتی خود را انجام داده است، اما کمی اغراق آمیز به نظر می رسد. وقتی فقط بازی یا محتوا را به چشمان خود می‌تابانید، سخت‌افزار در بهترین حالت خود قرار دارد. اگرچه از تلاش ها استقبال می شود، اما مشخصاً کار بیشتری برای انجام وجود دارد.


عملکرد بازی TCL NXTWear S

موارد استفاده عمده ای برای عینک TCL NXTWear S و بازی وجود دارد، فقط فکر نمی کنیم برای همه چیز عالی باشد.

این عینک دارای درپوش سخت 60 هرتزی است، به این معنی که عناوین ورزش‌های الکترونیکی عمدتاً خارج از پنجره هستند. بازی‌های تک‌نفره مانند Fallout و موارد مشابه به طور قابل توجهی بهتر عمل می‌کنند، با کمبود محسوس بین کنترل و نمایشگر.

ما فکر می‌کنیم بیشتر این سوال مطرح است که با چه دستگاهی بازی‌هایی را با مشخصات TCL انجام می‌دهید. ما آنها را برای حفظ حریم خصوصی در عموم در Steam Deck یا Ayaneo عالی یافتیم، اما آنها را برای رایانه شخصی خود در نظر نمی گیریم. چرا مانیتور فوق عریض واقعی و 1440p خود را فدای صفحه نمایش 120 اینچی 1080p پیش بینی شده کنیم؟

این بیشتر در مورد موارد استفاده است، و اغلب اوقات، ما فقط در زندگی روزمره خود نیازی به NXTWear S احساس نمی کردیم.

وقتی در انظار عمومی هستند توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند، و ما به ندرت می‌خواستیم آنها را برای جلسات انتخابی از وسایل دستی خود بیرون بکشیم.

با دید بسیار بهتر بدون عینک و عدم تاکید بر نیاز به نرم افزار برای تجربه بد واقعیت ترکیبی، اینها در حال حاضر بسیار بهتر از رقبا هستند.

جایی که TCL NXTWear S کوتاهی می کند، نیاز آن به کابل های اختصاصی و مقداری روشنایی متوسط است. ما امیدواریم که TCL این درس ها را از بین ببرد، زیرا این امیدوارکننده ترین تلاشی است که تا کنون از یک سازنده دیده ایم.

اگر قصد دارید آنها را بردارید، فقط به یاد داشته باشید که وقتی در معرض نور مستقیم خورشید نیستند در بهترین حالت خود هستند.