هنگامی که پاوراستیشن پرتابل خود را با پنل های خورشیدی قابل حمل جفت می کنید، آن را با نور خورشید شارژ کنید. این مدل ها در صدر تست ها و بررسی های CNET قرار گرفتند.

بهترین ژنراتور خورشیدی چیست؟

Jackery Solar Generator 2000 Pro به لطف زمان شارژ سریع، ظرفیت خورشیدی چشمگیر و وزن سبک تر از متوسط، ژنراتور خورشیدی مورد علاقه CNET است. وزن سبک آن به این معنی است که جابجایی آن راحت تر از رقبای با اندازه باتری مشابه است. همچنین شارژ بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری ذخیره می کند. اما، اگر Jackery Solar Generator 2000 Pro آن چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید، ما گزینه های زیادی برای هر بودجه ای داریم.

تمام ژنراتورهای خورشیدی فهرست شده در اینجا از طریق آزمایش تجربی در آزمایشگاه CNET اجرا شده و توسط من شخصاً مورد بررسی و بررسی قرار گرفته است. تمام انتخاب های زیر با دانش دست اول انجام شده است.

ژنراتورهای خورشیدی نسخه‌های کوچک‌تری از پنل‌های خورشیدی و باتری‌های کل خانه هستند. نیروگاه های قابل حمل مدتی است که در دسترس هستند و استفاده از پنل های خورشیدی برای شارژ در حال حرکت قدم منطقی بعدی است. نیروگاه های قابل حمل را با پنل های خورشیدی قابل حمل ترکیب کنید و یک ژنراتور خورشیدی خواهید داشت.

ژنراتورهای خورشیدی، مانند همتایان خود با سوخت گاز، منابع قابل حمل انرژی پشتیبان هستند تا به شما کمک کنند برخی از چراغ ها را در هنگام قطع برق یا زمانی که از برق دور هستید، مانند یک سفر کمپینگ، روشن نگه دارید. ژنراتورهای خورشیدی این کار را بدون سر و صدا و دودهای سمی انجام می دهند. با پنل های خورشیدی قابل حمل، می توانید این ایستگاه ها را در هر جایی که خورشید می تابد شارژ کنید.

ما ژنراتورهای پیشرو با انرژی خورشیدی را آزمایش کرده‌ایم تا ببینیم چگونه آنها در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و موارد دلخواه خود را در زیر انتخاب کرده‌ایم. ژنراتورهای خورشیدی برای طیف وسیعی از نیازها و موقعیت‌ها وجود دارند، از گزینه‌های کوچک‌تر با اندازه باتری خودرو که می‌توانید به راحتی با خود حمل کنید تا ژنراتورهای پرقدرت و با اندازه چک‌بوک که در عین قابل حمل بودن، کمی تلاش بیشتری می‌کنند. حرکت کردن همه ژنراتورهای خورشیدی در بهترین لیست ما در آزمایش عملکرد خوبی داشتند و دارای ویژگی‌های متنوعی هستند که ارزش آنها را افزایش می‌دهد. من همچنین مواردی را که آزمایش کردیم، اما کاملاً موفق نبودند، درج می‌کنم، روند آزمایش خود را توضیح می‌دهم و به برخی سؤالات متداول در زیر نیز پاسخ می‌دهم.Jackery Solar Generator 2000 Pro

بهترین ژنراتور خورشیدی با قابلیت شارژ کلی و سریع

یک باتری با شارژ سریع با ظرفیت قابل توجهی برای اضافه کردن پنل های خورشیدی است که به این معنی است که در هر مکانی به سرعت شارژ می شود. آزمایش ما نشان داد که شارژ آن با استفاده از برق AC از پریز دیواری در کمتر از دو ساعت به 100 درصد می رسد -- تقریباً دو برابر سریعتر از سایر ژنراتورهای خورشیدی بزرگی که آزمایش کردیم. جکری می‌گوید اگر شش پنل خورشیدی داشته باشید، ژنراتور می‌تواند در دو ساعت و نیم با انرژی خورشیدی شارژ شود.

توانایی آن برای قرار دادن این میزان شارژ خورشیدی آن را متمایز می کند. حداکثر ورودی خورشیدی آن 1400 وات است، در حالی که نزدیکترین رقیب آن 800 وات دارد.

آزمایشات ما همچنین نشان داد که Jackery Explorer 2000 (قسمت نیروگاه این ژنراتور) از حدود 86 درصد ظرفیت اعلام شده خود یعنی 2160 وات ساعت استفاده می کند. این تقریباً برای صنعت متوسط است. Jackery SolarSaga 200 (بخش پنل خورشیدی ژنراتور) دارای رتبه بازدهی چشمگیر 24.3 درصد و ظرفیت 200 وات است. ژنراتور خورشیدی را می توان با حداکثر ورودی خورشیدی 1400 وات شارژ کرد، که بالاترین نمره در بین تمام نمونه هایی است که ما آزمایش کردیم.

این صفحه نمایش ساده و در عین حال آموزنده دارد و 17 پوند سبکتر از نزدیکترین رقیب خود است، در حالی که باتری کمی بزرگتر دارد. دارای ویژگی هایی است که از یک ژنراتور خورشیدی انتظار دارید - خروجی های USB-A، USB-C، دوشاخه های AC و پورت های 12 ولتی خودرو. چراغی با تنظیمات متعدد -- با این تفاوت که از شارژ بی سیم پشتیبانی نمی کند، این ویژگی در حال رایج شدن است.با این حال، با توجه به ظرفیت بالای خود، سریع‌ترین گزینه شارژ، سبک‌ترین و آسان‌ترین گزینه موجود در بازار است.


EcoFlow Delta Mini

بهترین ژنراتور خورشیدی سایز متوسط


EcoFlow Delta Mini باتری بزرگتری دارد و در هنگام مصرف برق از پریز برق دو برابر رقبای خود سریعتر شارژ می شود. باتری 882 وات ساعتی آن به اندازه‌ای بزرگ و قدرتمند است که می‌تواند برای مدت زمان زیادی وسایل برقی کوچک را تامین کند، البته مدت زمان دقیق آن به دستگاه بستگی دارد. تا 300 وات ظرفیت شارژ خورشیدی را برای شارژ نسبتاً سریع در حال حرکت اضافه کنید (EcoFlow می‌گوید شارژ کامل با 320 وات پنل‌های خورشیدی می‌تواند ظرف سه تا شش ساعت اتفاق بیفتد).

آزمایش CNET نشان داد که می‌توانید دلتا مینی را در مدت زمان کوتاه 97 دقیقه به طور کامل شارژ کنید و ظرفیت قابل استفاده‌ای دارد که دقیقاً مطابق با میانگین صنعت است. با این حال، در رده متوسط، بالاترین امتیاز را در آن آزمون داشت: 86٪. پنل های خورشیدی 110 واتی از سبک ترین پنل های موجود در اندازه خود هستند. آنها دارای رتبه بازده بسیار قابل احترام 21-23٪ هستند.

دلتا مینی دارای پنج پریز دیواری AC، دو درگاه USB-A، یک پورت شارژ سریع USB-A، یک خروجی USB-C و یک پریز برق 12.6 ولتی خودرو است. با وزن 23.6 پوند، حرکت در اطراف چندان دشوار نیست، در حالی که هنوز فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهد. روکش‌های پورت واقعاً محکم هستند، که اگر از آن برای جاهایی استفاده کنید که کثیفی‌ها و زباله‌ها می‌توانند وارد شوند، عالی است، اگرچه باز کردن آنها کمی دشوار بود.

ژنراتور خورشیدی دلتا مینی ممکن است برای این دنیا زیاد نباشد. همچنان می‌توانید این بسته را در وب‌سایت EcoFlow خریداری کنید، اما از آمازون باید ایستگاه و پنل‌های خورشیدی را جداگانه خریداری کنید.
Bluetti EB3A with PV200 solar panels

بهترین ژنراتور خورشیدی کوچک و همراه

یک بار دیگر ، انتخاب من برای بهترین ژنراتور خورشیدی کوچکتر ، یکی است که سریعترین هزینه را شارژ می کند. در این مورد، بلوتی EB3A در تست شارژ دیواری ما سه برابر سریع‌تر از ژنراتورهای هم اندازه بود و تنها در 81 دقیقه به شارژ کامل رسید. زمان شارژ اعلام شده Bluetti از خورشیدی حداقل دو برابر بیشتر از بسیاری از واحدهای مشابه است. این صفحه نمایشی خوانا دارد که فراتر از اصول اولیه مانند شارژ کلی حرکت می کند و به شما می گوید که چه مقدار برق وارد و خارج می شود و با کدام خروجی ها روشن کرده اید (سایر واحدهای کوچکتر معمولاً نمایشگرهای محدودتری دارند).

پانل خورشیدی قابل حمل PV200 Bluetti تا 23.4 ٪ راندمان را ارائه می دهد. در شرایط ایده آل ، پنل خورشیدی می تواند ژنراتور را در کمتر از دو ساعت شارژ کند. ظرفیت شارژ PV200 از 200 وات حداکثر ورودی خورشیدی EB3A است. همراه با شارژ AC از دیوار شما ، ظرفیت شارژ به 430 وات می رسد و ژنراتور می تواند در حداقل 1.2 ساعت شارژ شود.

آزمایش‌های CNET نشان داد که EB3A نسبت به Jackery Solar Generator 240 کمتر از باتری خود استفاده می‌کند. اگرچه با باتری بزرگ‌تری شروع به کار می‌کند، بنابراین ظرفیت قابل استفاده آن در واقع کمی بالاتر است. قیمت پایه آن فقط کمی بالاتر است ، اما صفحه نمایش واضح ، آموزنده و پانل قدرتمند آن را تشکیل می دهد.


Jackery Solar Generator 240

بهترین ژنراتور خورشیدی مقرون به صرفه


ژنراتور خورشیدی Jackery's Solar Generator 240 مقرون به صرفه ترین ژنراتور خورشیدی با کیفیت بالا است که ما آزمایش کردیم. با قیمت پایه 500 دلار، می توانید 240 وات ساعت ظرفیت باتری و 60 وات ظرفیت شارژ خورشیدی را در پنل خورشیدی SolarSaga 60 Jackery دریافت کنید. (جکری همچنین Solar Generator 240 را با پانل SolarSaga 100 با قیمت کمی بیشتر به فروش می رساند.) هر دو بخش این ژنراتور خورشیدی زیبا و کوچک هستند و کمتر از 10 پوند هستند. در آزمایش ما، نیروگاه از 98 درصد ظرفیت باتری ذکر شده استفاده کرد. پنل خورشیدی دارای بازده چشمگیر 23 درصد است.

Jackery's Solar Generator 240 به Bluetti EB3A در رده کوچک شکست خورد زیرا فاقد چند ویژگی منظم است که Bluetti دارد. شارژ بی سیم یا راحتی پورت USB-C ندارد و فقط یک پریز برق 200 واتی و دو پورت USB-A دارد. اما هنوز هم برای افرادی که به دنبال خرید یک ژنراتور خورشیدی در مقیاس کوچکتر و با قیمت بسیار پایین تر هستند، گزینه خوبی است. در حال حاضر در آمازون فروخته شده است، اما 240 با SolarSaga 100 با قیمت 520 دلار در Jackery موجود است.