1More Aero review


بسیار راحت    

صدای صوتی فضایی سرگرم کننده    

بسیاری از تنظیمات EQ    

حذف نویز عالی    

کیفیت تماس مناسب


1More Aero review


به لطف تلاش‌های اپل، بسیاری از مردم اکنون در مورد صدای فضایی ردیابی سر می‌دانند. یا حداقل در مورد آن شنیده اند. هیئت داوران هنوز در مورد اینکه آیا واقعاً چیز بزرگ بعدی در موسیقی و فیلم است یا فقط کمی جادوگری فنی در جستجوی مخاطب است. با این حال، حداقل قیمت تجربه آن با عرضه 110 دلاری 1More Aero، جدیدترین هدفون های بی سیم حذف نویز از برندی که همیشه راه هایی برای ارائه بیشتر با قیمت کمتر پیدا می کند، به سطح معقولی کاهش یافته است.

برای افراد ناآشنا، صدای فضایی ردیابی سر از حسگرهای داخلی هدفون (یا هدفون) استفاده می‌کند تا وقتی سر خود را حرکت می‌دهید، قسمت‌های خاصی از آهنگ یا موسیقی متن را ثابت نگه دارد. برای موسیقی، این به این معنی است که اگر سر خود را به چپ یا راست بچرخانید، به نظر می رسد که از خواننده که هنوز "در مقابل" شما ایستاده است، روی گردانیده اید. برای فیلم‌ها، به جای اینکه شما را به هر کجا که نگاه می‌کنید دنبال کنید، دیالوگ را از صفحه نمایش نگه می‌دارد.


بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسباپل زمانی که این ویژگی را در AirPods Pro و AirPods Max خود معرفی کرد، توپ صوتی فضایی ردیابی سر را دریافت کرد و از آن زمان آن را به AirPods 3 اضافه کرد. اما رویکرد اپل به این فناوری گران است - AirPods 3 از 169 دلار شروع می شود - و انحصاری: فقط هنگام پخش آهنگ‌های صوتی فضایی در Dolby Atmos از Apple Music، یا هنگام تماشای موسیقی متن فیلم 5.1 یا Atmos از تعدادی منتخب از سرویس‌های پخش ویدئو، مانند Apple TV+ و Disney+، کار می‌کند.

برداشت 1More در مورد صدای فضایی ردیابی سر قطعاً جامع‌تر است. وقتی آن را در داخل برنامه 1More Music روشن می‌کنید، بدون در نظر گرفتن منبع، روی همه صدای شما اعمال می‌شود. این هم خوب است هم بد. خوب است زیرا اگر این ویژگی را دوست دارید، چرا تا جایی که می توانید از آن استفاده نکنید؟ و بد، زیرا بدون فرمت صوتی فضایی واقعی مانند Dolby Atmos که به نرم افزار سرنخ هایی در مورد نحوه ارائه تجربه صدای سه بعدی ارائه دهد، همیشه در نحوه مدیریت عناصر صوتی بسیار دقیق نیست.

صحنه صوتی به طرز شگفت آوری دقیق است - چیزی که معمولاً از هدفون های مقرون به صرفه انتظار نمی رود.

Anker Soundcore اخیراً با هدفون های بی سیم 150 دلاری Liberty 4 خود به سمت ردیابی صدای فضایی نیز قدم گذاشته است. اما Soundcore با این ویژگی نسبت به 1More انعطاف بیشتری به شما می دهد. با Liberty 4، می‌توانید انتخاب کنید که عمق گسترده و صحنه صوتی صدای فضایی را حفظ کنید، اما ردیابی سر را غیرفعال کنید. ای کاش 1More هم همین کار را می کرد، اما در عوض، همه چیز است یا هیچ. این مایه شرمساری است زیرا در حالی که جنبه ردیابی سر سرگرم کننده است و قطعاً بعد جدیدی به نحوه گوش دادن به صدا اضافه می کند، می تواند به سرعت خسته کننده شود، به خصوص در موقعیت هایی که سر شما زیاد حرکت می کند.

بنابراین خوب است که 1More Aero مجموعه ای از هدفون های توانمند در مورد ویژگی های دیگر آنها باشد زیرا من نمی خواهم آنها را فقط برای صدای فضایی ردیابی سر آنها بخرید.


بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسب


در محدوده قیمت خود، کیفیت صدای ثابتی را ارائه می دهند. صحنه صوتی به طرز شگفت‌آوری دقیق است - چیزی که من معمولاً از هدفون‌های مقرون‌به‌صرفه انتظار دارم. اما مقداری تفاوت نیز وجود دارد، به خصوص وقتی آنها را با Anker Soundcore Space A40 مقایسه کنید، که 10 دلار ارزان تر هستند. احتمالاً هنگام رفت‌وآمد روزانه یا رفتن به باشگاه متوجه این موضوع نمی‌شوید، اما اگر به دنبال هدفون‌هایی هستید که واقعاً در زمان ساکت می‌درخشند، باید به خاطر داشته باشید.


با تنظیم پیش‌فرض، ارتفاع‌ها می‌توانند کمی اوج و واضح باشند، اما به لطف 12 پیش‌تنظیم EQ و تنظیمات دستی EQ، باید بتوانید آن‌ها را شماره‌گیری کنید تا تقریباً هر صدایی را که می‌خواهید ارائه کنید.

باس خارج از جعبه بسیار متعادل است، و من توصیه می کنم آن را در آنجا بگذارید. استفاده از پیش‌تنظیم تقویت‌کننده باس مطمئناً آن را افزایش می‌دهد، اما همچنین بزرگ و متورم می‌شود، که حتی اگر یک سر بیس فوق‌العاده باشید، تجربه گوش دادن چندان خوشایند نیست.

1More دارای ویژگی جدیدی در Aero است که آن را Smart Loudness می نامد. در تئوری، سطح صدا را انتخاب می‌کنید که برایتان راحت باشد، سپس لغزنده Smart Loudness را به بالا یا پایین تنظیم می‌کنید تا زمانی که ترکیبی از باس، میانه و اوج را بشنوید که از آن لذت می‌برید. از آنجا، سیستم قرار است آن ترکیب را دست نخورده نگه دارد، صرف نظر از اینکه بعد از آن چقدر صدا را بالا یا پایین می‌برید.


بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسبراستش را بخواهید، من نمی توانم تفاوت زیادی بین روشن و خاموش کردن آن تشخیص دهم. من فکر می‌کنم EQ تطبیقی اپل، که همین کار را انجام می‌دهد، اما بدون نیاز به بلند کردن انگشت، سیستم بلندی صدای بسیار هوشمندتر است.

از نظر طراحی، آن‌ها برای 1More Comfobuds Pro، که در سال 2021 عرضه شد، مرده‌ای هستند. در واقع، 1More احتمالاً باید Aero را Comfobuds 2 Pro می‌نامید، زیرا تقریباً به هر انتقادی که من درباره Comfobuds Pro داشتم پاسخ می‌دهد، در حالی که فقط قیمت را 15 دلار افزایش داد.

آنها همان طراحی ساقه دراز و نوک تیز دارند و همانطور که از نام آن پیداست، در واقع بسیار راحت هستند. 1More شامل چهار اندازه گوشواره است که به اکثر افراد کمک می‌کند مهر و موم خوب و جا افتادن ایمن داشته باشند. آنها حتی در مورد آب کمی قوی تر هستند، با رتبه IPX5 در مقابل IPX4 Comfobuds Pro.


بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسبAero از شارژ بی‌سیم و بلوتوث چند نقطه‌ای پشتیبانی می‌کند و برنامه 1More Music دارای تنظیمات EQ از پیش تعیین شده به‌علاوه تنظیمات دستی است که در بالا ذکر کردم، که Comfobuds Pro فاقد همه آنها بود. قاب شارژ راحت‌تر باز می‌شود و در صورت نیاز، هدفون‌های هدفون راحت‌تر می‌توان آن‌ها را در دست گرفت و پس از اتمام کار، تعویض آن‌ها آسان‌تر است.

آنها سنسورهای سایش ComfoBuds را نگه می‌دارند، که همیشه نمی‌توانید آن‌ها را در هدفون‌های ارزان‌تر پیدا کنید، و ویژگی توقف/رزومه خودکار آن‌ها به خوبی کار می‌کند، و اگر دوست ندارید می‌توانید آن را غیرفعال کنید.بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسبکنترل‌های لمسی آن‌ها تا جایی که کنترل‌های لمسی خوب هستند (من هنوز دکمه‌های فیزیکی را ترجیح می‌دهم)، و توانایی محدودی برای سفارشی کردن کارهایی که آنها در برنامه انجام می‌دهند وجود دارد. شما فقط چهار حرکت برای کار دارید (دو و سه ضربه در هر طرف) اما حداقل می توانید از هر عملکردی که مهم می دانید (پخش/مکث، پرش به جلو/عقب آهنگ، افزایش/کاهش صدا) انتخاب کنید. پاسخ/پایان تماس همیشه در دسترس است، و همچنین امکان تغییر حالت‌های لغو فعال نویز (ANC) وجود دارد.

اما علی‌رغم تلاش‌های مکرر من برای اشاره به اهمیت انتخاب یکی از حالت‌های ANC، 1More همچنان شما را مجبور می‌کند سه بار ضربه بزنید و نگه دارید، در حالی که بین حالت‌های ANC، شفافیت و خاموش می‌روید، حتی زمانی که بیشتر ما ANC یا شفافیت می خواهیم - به ندرت حالت خاموش.


بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسب

با این حال، جدای از این ناراحتی، 1More Aero با توجه به قیمت خود، کار بسیار خوبی با ANC انجام می دهد. صداهایی مانند ترافیک یا هیاهوی یک رستوران پر سر و صدا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. شما همچنین یک حالت اختیاری برای مدیریت باد دریافت می‌کنید، که به خوبی کار می‌کند - اما همه اینها باد را که در حالت عادی ANC می‌شنوم حذف می‌کند - اما میزان کلی نویز را کاهش می‌دهد. این یک سازش است، اما زمانی که هوا به سرعت از کنار شما عبور می کند، برایتان مهم نیست.

آنها نمی توانند در مقابل AirPods Pro 2 یا Bose QuietComfort Earbuds II برای از بین بردن صدای کابین در هواپیما بایستند، اما صادقانه بگویم، حتی اگر دو برابر قیمت Aero را بپردازید، خیلی این کار را نمی کنند.

حالت شفافیت نیز به همین ترتیب موثر است: احساس جادویی مانند اینکه شما هدفون استفاده نمی‌کنید، اما همچنان صداهای دریافتی زیادی وجود دارد تا بتوانید از محیط اطراف خود آگاه باشید یا یک مکالمه معمولی داشته باشید.

اگر ANC را خاموش نگه دارید، عمر باتری Aero در هر شارژ هفت ساعت بسیار قابل قبول (اگر قابل توجه نباشد) است. وقتی روشن است، به پنج ساعت کاهش می یابد. کیس شارژ می‌تواند این اعداد را به ترتیب تا 28 و 20 ساعت افزایش دهد، اما به خاطر داشته باشید که بر اساس سطح صدا 50 درصد است. بر اساس زمان گوش دادن من، احتمالاً 60٪ از آنها استفاده خواهید کرد، مگر اینکه در یک مکان واقعاً ساکت باشید، بنابراین انتظار نداشته باشید که هر روز آن اعداد کامل را دریافت کنید.

بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسب

اگر به زمان بیشتری نیاز دارید، Aero به ازای هر پنج دقیقه سپری شده در کیس شارژ خود، یک ساعت اضافی زمان گوش دادن را شارژ می کند - دوباره، مناسب، اما استثنایی نیست.

فراخوانی Aero چیزی است که ممکن است برای مجموعه ای از هدفون های 100 دلاری انتظار داشته باشید. زمانی که همه چیز ساکت است بسیار خوب است، به صدای شما وفاداری عالی می‌دهد، و وقتی صدا بلند می‌شود، با افزایش فشردگی، لرزش و افت فرکانس‌های پایین‌تر، شنیدن سخت‌تر می‌شود. با این حال، حتی اگر صدای شما کیفیت خود را از دست بدهد، تعداد بسیار کمی از آن صداهای رقیب به تماس گیرندگان شما می رسد، بنابراین این چیزی است.


بررسی هدفون 1MORE AERO : صدای فضایی (ردیابی سر) با قیمت مناسب


در مجموع، 1More Aero مجموعه خوبی از هدفون های بی سیم مقرون به صرفه  است که حتی برای مدت زمان طولانی بسیار راحت هستند. ویژگی صوتی فضایی  ردیابی سر امضای آنها غیرقابل انکار سرگرم کننده است، اما هنوز هم بیشتر یک  حقه است و دلیل خوبی برای خرید آنها از هدفون های بی سیم دیگر با این قیمت  نیست.